Látky a koberce

Efektivní metoda chemického (suchého) čištění speciálním strojem. Horká chemikálie je aplikována do povrchu textilie. Silný proud vzduchu obratem vysaje nečistoty a zbytek čisticího prostředku z hloubky materiálu, který je ihned suchý.

Skvrny a silné znečištění je nutné odstranit ručně před strojovým čištěním.

Firma Guardsman/Fireshield je vybavena nejmodernějšími, účinnými prostředky na odstraňování skvrn. U velmi znečištěných materiálů provádíme čištění polosuché - chemikálie je smíchána s nepatrným množstvím vody. Sací výkon stroje je tak silný, že látka je během krátké doby dokonale suchá. Zaručujeme vysokou úroveň hloubkového čištění, nedochází ke kvalitativním změnám materiálu (sražení, rozpití barev apod.).

Čisticí technologie je velmi šetrná i k orientálním kobercům včetně hedvábných. U silnějších závěsů je možné provést i čištění ve visu. U všech druhů látkového čalounění i jiných bytových textilií doporučujeme provést po vyčištění impregnaci proti skvrnám, polití a umazání. Nejen, že zamezí ušpinění látek, ale chrání materiály i proti oděru a celkovému opotřebení.

 

Kůže

Provádí se ručně speciálními přípravky podle druhu kůže. Od těch nejdelikátnějších - máčených kůží (anilin, nubuck), přes částečně upravené (sauvage), až po povrchově barvené, tzv. plně dokončené kůže (PDK). Kromě běžného znečištění jsme schopni odstranit i skvrny od psacích potřeb (plnicích per, propisek), vyjma lihových fixů.

Čištění je vždy nutné spojit s následnou impregnací, která navrací kůži používáním ztracenou elasticitu. Impregnace zabraňuje vysoušení a praskání kůže, chrání ji před mechanickým poškozením (poškrábání atp.), u PDK i před ztrátou barvy.

Doručujeme provést impregnaci okamžitě po zakoupení nového nábytku, u současných typů koženého čalounění je téměř nezbytná. Starší nábytek (i antik) jsme schopni také renovovat (barvení atp.).

Vodní čištění

Vodní čištění koberců a čalounění strojem "Ninja"

Mokré čištění je nejúčinnější metoda čistění, která umožňuje odstranění maxima skvrn, zabarvení, hluboko usazeného prachu a navíc Vás krátkodobě zbaví roztočů a mikroorganismů. (Pro stálé zbavení roztočů je nutno použít impregnaci).

Tento způsob čištění nelze aplikovat na všechny materiály. Proto je nutno vědět, z jakého materiálu je čaloun nebo koberec vyroben. Mokré čištění se umocňuje použitím impregnace a pravidelným čištěním v intervalu 2 – 3 roky. Vzniklé skvrny je nutno odstraňovat co nejdříve od jejich vzniku.

Naše strojní vybavení z Velké Británie nám umožňuje tuto technologii nazývat "polosuché čištění", čímž dochází k výraznému snížení opotřebení čištěného materiálu, a je jedinou nadějí pro silně znečistěné materiály, které se nesnáší s H2O.