Impregnace proti skvrnám, polití a umazání

Impregnace proti skvrnám, polití a umazání jsou stěžejním bodem působení firmy Guardsman/Fireshield. Aplikují se nástřikem na hotové sedací soupravy, koberce nebo běhouny (syntetické, vlněné, orientální), textilní dekorace, i na všechny druhy látek v metráži. Na kožené čalounění se ve většině případů aplikace provádí pomocí speciálního krému, pouze u kůží typu nubuck (tzv. broušená kůže nebo semiš) se impregnace nanáší nástřikem.

V současnosti se u většiny látek, které se používají pro výrobu čalounění sedacích souprav i u dekoračních látek nebo závěsů nedoporučuje čištění běžným praním. Díky impregnaci se znečištění udržuje pouze na povrchu materiálu a nepronikne do struktury vlákna. Pravidelná údržba takto ošetřených textilií i kůží je pak velmi snadná - v případě polití se skvrna se na látce buď vůbec nevytvoří - tekutina zůstane na povrchu a dá se odsát papírovým ubrouskem nebo se koncentruje do jednoho bodu a dá se snadno odstranit pomocí vlhké houby nebo bavlněné utěrky. Obdobně toto platí i pro jiná znečištění. Impregnace zároveň zabraňuje oděru a opotřebování materiálu (prodlužuje životnost látky), pronikání prachu do hloubky, chrání proti roztočům. Vytváří na povrchu látky neviditelnou vrstvu, kterou nelze poznat čichem ani dotekem. Nemění kvalitu ani barvu materiálu a nijak neomezuje jeho prodyšnost.

U koženého nábytku impregnace funguje obdobně proti polití a skvrnám, navíc povrch chrání i proti mechanickému poškození, jako je například poškrábání atd., zabraňuje vysoušení a popraskání kůže, ke kterému dochází při běžném užívání. U některých druhů kůží zamezuje i ztrátě barvy a počmárání propiskou nebo pilnicím perem ( u tzv. plně dokončené kůže). U starších sedacích souprav navrací kůži používáním ztracenou elasticitu. Doručujeme provést impregnaci okamžitě po zakoupení nového nábytku, u současných typů koženého čalounění je téměř nezbytná. Starší (již používaný) nábytek nebo koberce je nutné před impregnováním vyčistit.

Impregnace nechrání proti obarvení. Organické znečištění je nutné odstranit okamžitě.

ANTIGARD

ANTIGARD – protišpinivá a protialergenní impregnace v jednom. Protišpinivá impregnace na látky a koberce obsahuje navíc protialergenní prostředek, který zabraňuje vzniku roztočů a plísní. Zamezuje i rozšiřování těchto již existujících mikroorganismů.

Antigard je nezbytný pro alergiky a astmatiky. Aplikuje se nástřikem a vytváří prostředí, ve kterém zmíněné alergeny nemohou přežívat. Životnost této impregnace je 3 roky (za předpokladu chemického čištění). Mokrým čištěním impregnace zaniká a Antigard je potřeba aplikovat znovu. Antigard je určen i pro běžnou domácnost, kde žijí alergici nebo i jako prevence před vznikem možných alergenů způsobujících samotnou alergii.

Po provedení impregnace Antigard je zákazníkovi vystaven certifikát s 3 letou zárukou na funkčnost antialergenní impregnace.